Loading
 • Brunet Cafe

  W sumie całkiem przypadkiem i w sumie zachęcona reklamą na rogu ulicy odwiedziłam niepozorną kawiarenkę przy starym mieście w Warszawie. Co z tego wyszło?

  Na potykaczu przy lokalu widniał zachęcający napis “Espresso 4,90zl”. Pogrzebałam w kieszeni i znalazłam piątaka. A niech tam, najwyżej stracę. Kawy muszę się napić. Moja niechęć wynikająca z braku dobrej kawy w lokalach w Warszawie została przezwyciężona potrzebą choć odrobina kofeiny we krwi.

   

  Po przekroczeniu progu zobaczyłam bardzo przytulne miejsce, ze standardowymi obecnie odsłoniętymi cegłami na ścianie. Nawet sama chciałam mieć to na ścianie w domu, jako że mieszkam w starej kamienicy i cegła na pewno jest piękna to jednak taki widok w co drugiej kawiarni skutecznie mnie od pomysłu prucia ścian odwodzi.

  W menu dość standardowe przekąski, ale kawka jest. Oczywiście też menu jest dopasowane do ograniczonej przestrzeni lokalu sprzyjającej chwili z kawusią i tostem lub plotkom z kumpelą właśnie przy kawie.
  Trafiliśmy na zupę dnia krem z soczewicy, pikantna, niezła. Mąż wziął jeszcze ziemniaka. Solidna porcja, też smaczne.

  Kawa nadjechała szybko i sprawnie i tu nastąpiło moje zaskoczenie. Śliczna filiżanka.
  Filiżanka… Takie niby nic a jednak zwraca uwagę. Nie biała, standardowa, jak wszędzie. Piękna i przyjemna. Do kawki podana szklaneczka wody.
  Po pierwszym zauroczeniu naczynkiem z niedowierzaniem zaglądam do środka filiżanki i co widzę? Krema. Gęsta, piękna. Nie może być. A jednak jest. Cudownie.
  Mieszkanka dobra, aromatyczna, kawa gęsta, taka jak powinna być.

  Cappuccino również smaczne, dobrze spienione mleko, ładny wzorek 🙂 Odmiana od serduszka na każdej kawie jaką widzę 🙂

  Dobra proporcja, przyjemne do wypicia.

  Ogólnie jestem zaskoczona tak miłą odmianą, niestety wiele nowo otwierających się małych, rodzinnych knajpek stawia na rodzinność a nie na jakość. Tutaj mamy i rodzinność i jakość. Jest przytulnie, nowocześnie, intymnie i jednocześnie dobrej jakości.

  Polecam.
  Gratuluję prostego a skutecznego pomysłu na lokal. Obyście się rozwijali tylko na lepsze.
  Ja na kawę niewątpliwie tutaj jeszcze wrócę 🙂

  Adres:
  Brunet Cafe
  Miodowa 23
  Warszawa
  https://www.facebook.com/BrunetKafe.waw/

 • Może również spodoba Ci się