fbpx
Loading
 • Dogest – znajdźmy się na spacerze :)

  Całkiem przypadkiem trafiłam ostatnio na reklamę aplikacji na komórkę pod nazwą Dogest.
  Coś o psiakach, coś dla psiaków? Postanowiłam sprawdzić.

  źródło: facebook

  Fanpage aplikacji na facebooku pod tym adresem rozjaśnił mi o czym jest ta aplikacja.
  Aplikacja pomaga w znalezieniu kompana na spacer. Pomysłowe narzędzie XXI wieku.

  I w tym momencie nasunęła mi się myśl z jednej strony dość smutna: potrzebujemy AŻ aplikacji na komórkę by znaleźć przyjaciela na spacer z psem. No serio, kiedyś się leciało na trzepak, poznawało się nowe dzieciaki a potem stało pod oknami i nawoływało czy wyjdą się pobawić. A w dzisiejszych czasach… ludzie jakoś stracili taką łatwość komunikacji. Sama widzę po znajomych, żeby się umówić w większym gronie trzeba poruszyć niebo i ziemię by wszystkim termin dopasować.

  No a nowoczesna technika żeruje na naszych słabościach i próbuje z jednej strony nam pomóc w komunikacji, a z drugiej strony jednak też sprawia, że stajemy się coraz bardziej zależni od technologii. No bo po prawdzie, przyznajcie mi się, kiedy ostatnio staliście pod blokiem znajomego i przez domofon pytaliście czy możne pójdziemy na spacer z psami?

  No właśnie. I tutaj się pojawia aplikacja pokazująca kto z okolicy, gdzie i o jakiej godzinie wychodzi z psiakiem na spacer w celu dołączenia się.

  źródło: facebook
  Aplikacja jest prosta w użyciu, stwarzamy profil naszego psiaka, dodajemy zdjęcie, dodajemy lokalizacje gdzie jesteśmy i stwarzamy jakby wydarzenie – czyli spacerek o 16 dzisiaj w wybranym miejscu. I tyle. Jeśli ktoś nas znajdzie, to może się dołączyć. Proste jak drut.
  Wizualnie również jest czytelne, proste i przejrzyste, kolorystyka mi pasuje. Łatwo się obsługuje.
  Dlaczego właściwie o tej aplikacji pisze? nie, nie, to nie jest reklama. Po zainstalowaniu aplikacji, która jest dla mnie ciekawa stwierdzam, ze jeszcze bardzo mało osób o niej wie bo widzę to po ilości spacerów w okolicy. Więc może komuś się przyda i nawiąże nowe znajomości? zawsze warto sprobować, a ja uważam, że cel jest sensowny 🙂

  A co Wy o tym myślicie? Fajny pomysł czy zbyteczny gadżet?

  pozdrawiam
  Magda
 • Może również spodoba Ci się