fbpx
Loading
 • HAŁAS Vinyl + Coffee

  Ja zupełnie, ale to zupełnie nie wiem czemu jeszcze nie napisałam recenzji tego miejsca, miejscunia, miejscusia… 15m2 to mało? No dobra, no małego acz wspaniałego miejsca na kawę traktowana z poszanowaniem.

   

  HAŁAS to naprawdę małe miejsce. 3 stoliki plus ława pod oknem to cały lokal. Ach, no jeszcze za barem mają kawałeczek podłogi 🙂
  Tutaj jednak nie rozmiar świadczy o miejscu. Choćby mieli tam zaledwie jedno stojące miejsce to i tak bym wpadała 🙂
  HAŁAS to oprócz kawiarni miejsce gdzie kupicie kawał dobrej muzyki z wielkiej winylowej płyty. Tutaj się wymądrzać nie będę bo na winylowych płytach kompletnie się nie znam, ale to co brzmi w lokalu gdy tam bywam brzmi całkiem nieźle.

   

  Dobra, ale tu mowa o kawie! Jest 🙂 Dobra 🙂
  Tutaj kawa jest robiona po prostu z serduchem. Nie ma pośpiechu, nie ma nacisku (no, jest przy aeropresie, ale wtedy też tylko ten właściwy). Kawy mamy od espresso, przez czarna, z mlekiem (roślinnym teeeż, o mamusiu, miejsce gdzie mają stale roślinne mleko!!), aż do alternatyw czyli gładki chemex, charakterny aeropressss, przelew… No jak na tak małe miejsce to wybór przedni.
  Wybór kaw też zawsze jest, często jestem pytana czy ta czy może inna (choć nie zawsze) więc marudzić (nie)można 😉 Kawy znanych palarni, dobrej klasy. Jednym słowem właśnie to czego zwykły pijak kawy potrzebuje 🙂

  Do zjedzenia w ofercie mamy zazwyczaj bardzo dobrej klasy ciasto marchewkowe (bez polewy, nad czym ubolewam) oraz ciasto bananowe (poprawne). Jak się zdąży to można trafić jeszcze na pączka (pączek jak pączek..) . Są też jakieś czekoladki na jeden gryzek i batony (tutaj się nie wypowiem bo mnie nigdy nie pociągnęły).

   

  Miejsce jak już na początku wspomniałam półsłówkiem jest małe. Ale jeszcze nigdy nie trafiliśmy na tłok, nie zdarzyło się by wszystkie stoliki plus ławka przed były zajęte. W okresie letnim jest wystawiony jeszcze ogródek.
  Warto zahaczyć o to miejsce zgłębiając zakamarki Pragi 🙂 Jeżeli nie na dłuższą chwilę to chociażby po kawę na wynos w drodze do parku koło Zoo.
  Gdy mamy ochotę na naprawdę dobra kawę, nad którą ktoś się autentycznie spuszcza na moich oczach (celebruje się znaczy, zboczuchy jedne!) to wybieram właśnie to miejsce 🙂 Choć nie ukrywam, zdarzały się potknięcia bo wszystko zależy od osoby, która akurat stoi za barem, ale wybaczam i powrócę 🙂

  HAŁAS Vinyl + Coffee
  Jagiellońska 30
  03-719 Warszawa
  Fanpage

 • Może również spodoba Ci się