fbpx
Loading
 • Jak wytrącić psiarza z równowagi?

  Tez tak macie, że niektóre teksty rzucane przez wszystko wiedzącego Pana z osiedla nie posiadającego psa działają na Was jak płachta na byka? A jakże! Ja mam swoje ulubione, najulubieńsze po których mam ochotę zasadzić takiego kopa, by księżyc delikwent obejrzał z bliska (choć często, o zgrozo, to są delikwentki).

  Numer 1:
  Czy można pogłaskać?
  Gaahhh.. Uwielbiam. Ja uwielbiam. Bo mój pies już nie tak bardzo.
  Z racji posiadania rasy marki Cavalier King Charles Spaniel przez wielu jestem również uważana że posiadam uroczego misia pysia co się go tylko tulić i ciumka w stronę mordki. Nie?? No nie! Mój egzemplarz akurat nie znosi dotyku osób obcych, ba, ma wybraną garstkę osób, która może zbliżyć rękę na odległość mniejszą niż 5cm od koniuszka wąsika.
  Mój pies po prostu nie lubi być dotykanym. Wyjątki oczywiście są gdy to ON potrzebuje bliskości. Ale zdarza sie to jedynie z członkami najbliższej rodziny.
  Niestety, wiele osób tego nie rozumie. Pies to zwierze, nasza własność, przytulanka. Ba, czasami nawet własność publiczna bo czemu by nie wyciągnąć ręki do psiurka, który właśnie idzie koło ławki na przystanku autobusowym.
  BA! Ci co zapytają to jeszcze pół biedy. No ale jak już zapytają a ja odpowiadam po prostu “Nie” to często jest święte oburzenie. A jeszcze jak powiem święte “nie” do dziecka co chce dotknąć… O matko i ojcze. Gdyby obok stała szubienica to bym zawisła w trzy sekundy bez prawa do adwokata…

  Numer 2:
  Gryzie???
  Gryzie. Ma zęby to gryzie. Tylko dlaczego ludzie pytają po dopuszczeniu swojego psa do mojego a nie przed? To nie jest tak, ze z każdym psem mój musi się lubić. Z niektórymi się lubi, niektóre szanuje ale są i takie, które nie podpadają do gustu od samego dzieńdobry i nic tego nie zmieni. Jak każdy pies ma dni i dni gdy ma się różne nastroje, różne zapachy i poglądy. I nic tego nie zmieni. Tylko, że właściciele nie zwracają uwagi na zachowanie swoich pociech. Jak sierść stoi zapałką na karku, ogon niczym kij od szczotki i ten morderczy wzrok zagęszczający atmosferę z 10 metrów to na prawdę nie lecimy ku sobie radosnym podskokiem…

  Numer 3:
  No czemu go Pani nie spuści ze smyczy?
  No jak ja kocham tych co znają mojego psa lepiej ode mnie. Oczywiście, to ja jestem ta zła co nie daję mu pobiegać, biegać, biegać i wybiec na ulicę. Niestety, panuje nadal założenie, ze pies z innymi psiakami socjalizować się musi! Bo pies to zwierze stadne i wybiegać się musi! Owszem stadne, ale jego stado idzie obok czy jestem nim JA! A wybiegać? Nie koniecznie. Mój pies nie ma potrzeby wybiegania się, wręcz przeciwnie, po 10 metrach ma już dość i idzie powęszyć. Ale inni wiedzą lepiej…
  Aha, jeszcze jedna sprawa… Mój pies jest niedosłyszący. Nie odwołam go bo choc bym darła się przez megafon on tego nie usłyszy. Dla tych mądrzejszych: Mój pies ukończył kurs P1. Z drugim najlepszym wynikiem w grupie. Czyli wtedy umiał wrócić na komendę. Ale wtedy ją jeszcze słyszał 😉

  Numer 4:
  Rasowy? Adoptowane kochają bardziej!
  Na ten tekst to ja mam zawsze kilka pomysłów w tyle głowy. Ale wszystkie skończyły by się rozlewem krwi delikwenta, który wypowiedział te słowa. Tutaj jednak jest jedna i słuszna opcja: obrócić się na pięcie i nie dyskutować. Bo taka jednostka nie odpuści, oj nie odpuści. To tak jak dyskusja z kimś kto bardziej lubi lody truskawkowe aniżeli czekoladowe. No nie przekonasz!

  Numer 5:
  Jaki ładny Szi Tzu!
  Ach no i Pani na ławeczce się popisała 🙂 Nie, nie, ja się nie czepiam innych ras 🙂 Ja się czepiam, ze Pani chciała zabłysnąć nieudolnie widzą. No, a zaraz pewnie usłyszę rady na temat żywienia i pielęgnacji. Aha, pewnie ta Pani ma rybkę, albo nic nie ma… Szczerze, jak już chcemy się na jakiś temat wypowiadać to błagam aby otwierać twarz na tematy o których wiemy trochę więcej, ze pies to ogon, cztery łapy i sra!

   

  A Wy? No powiedźcie, co kochacie na spacerach? 🙂
  Na pewno coś macie takiego, ze zapomnieć aż szkoda 🙂
  Pochwalcie się koniecznie w komentarzach 😉

 • Może również spodoba Ci się