Loading
 • Kawiarnia Stragan w Poznaniu

  Kawa… Kawiarnia.
  Uwielbiam kawę na pobudzenie, do dobrego ciacha i w ramach relaksu i odmóżdżenia.
  Podczas pobytu w Poznaniu polecono nam kawiarnię Stragan serwującą pyszną kawę oraz dobre śniadania.
  Spróbowaliśmy, podjęliśmy wyzwanie.
  Kawiarnia jest niewielka, mieszcząca kilka stolików wzdłuż drewnianego baru. Niby nic nadzwyczajnego ale ale … pozory mylą. Kawiarnia jest typu slow food i rządzi się prawem spokoju, wyciszenia oraz pięknego zapachu kawy.

  Wnętrze decydowanie nowoczesne, proste, wręcz młodzieżowe.
  Z racji wczesnej godziny porannej około 11:00 w środku brak tłumów, jeden klient i obsługa.
  Uwagę przyciąga ściana za barem ukazująca czego możemy się napić w lokalu. I uwaga, która wisi przy drzwiach wejściowych: w tym lokalu nie podaje się Americano. Uwaga ta wisi w raz z innymi uwagami, dość ciekawy pomysł, polecam przyjrzeć się przed wejściem:)
  Menu jest zwięzłe i czytelne: śniadania, kawy, burgery, ciasta i coś do popicia. W sam raz, oszczędny i łatwy wybór. Ceny tez przystępne.
  Smak? Tutaj trzeba rozdzielić kawę oraz jedzenie.

  Zamówiliśmy burgery wersje mięsną i bezmięsną. Oba bezbłędne, pysznie przyprawione, bogate, w doskonałej (choć podejrzewam, że kupnej) bułce.

  Do tego zamówiłam espresso, które uradowało moje podniebienie, lemoniada tutaj wypadła zdecydowanie gorzej, wiec tylko napomnę, że była. Były też jajka w koszulkach jako wybór śniadaniowy, ale to były najzwyklejsze jajka w koszulkach na sałacie, które są i.. są. Tylko tyle. Można zjeść ale myślę, że nie w tym celu przychodzi się do tej kawiarni.
  Co do kawy należy zwrócić uwagę, że do każdego klienta barista podchodzi indywidualnie. To mi się szalenie podoba, krótki wywiad przed złożeniem zamówienia, propozycje z różnych stron świata celem dopasowania kwasowości czy aromatu kawy.
  Kawy są robione na naszych oczach na co pozwala długi bar wzdłuż stolików. To mi się tez podoba, że wiemy co dostajemy, wiemy jak to jest robione i nie koniecznie chcemy zagłębiać się w szczegóły celem kopiowania tego w domu, ale miło jest po prostu i zwyczajnie popatrzeć.

  Atmosfera mega luźna, spokojna, wręcz leniwa. Idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi (byle w nie za dużym gronie) lub na porannego szota kawowego przed zabieganym dniem.

  Stragan Kawiarnia
  ul.Ratajczaka31
  Poznań
  otwarte pon-pt 8-22, sob 11-22, nd 11-19

 • Może również spodoba Ci się