Loading
 • Między bułkami

  Mam wrażenie, że bum na burgery się zaczoł i trwa 🙂 Wszędzie, gdzie się nie obejrze są burgery takie i owake, miesne i bezmięsne, pyszne i gorsze…
  W niedzielne południe stwierdziłm leniwie: ZGŁODNIAŁAM!!
  Na co Andrzej stanol na wysokości zadania i wymyślił: Jedziemy do “Między bułkami”. Na co ja lekko zdziwiona, widziałam oczywiście, że taki lokal jest, ale tam kanapki tylko…. kanapka na obiaaad? no ale dobra, jedziem to jedziem.
  “Miedzy bułkami znajduje się na w alejach Jerozolimskich 23. Miejsce zawsze dobrze widoczne, kto regularnie jezdzi z jednej strony Wisły na drugą mostem Poniatowskim. Lokal jest po przekątnej skrzyżowania ze starym budynkiem po Smyku.
  Niedziela, po godzinie piętnastej, wchodzę na bułę nastawiona na standardowe smaki kanapki z pieca w stylu subway a tutaj… burgery 🙂 Ba, nie byle jakie burgery, są i wegetariańskie! 🙂

  Nie ukrywam, zaskoczona staje w kolejce. w dziale wegetariańskim mamy niemały, ciekawy wybór burgerów. Wybór padł na Vege Green oraz Classic dla Andrzeja. Do tego frytki i lemoniada oraz sok mix warzywny. Otrzymujemy numerek wbity w cebulę i wędrujemy na zatłoczone pięterko.

  Po chwili przyleciały napoje, lemoniada – wyborna 🙂

  Po następnej chwili są frytki z sosem majonezowym. Następne pozytywne zaskoczenie: pieczone frytki są wyborne! Widać, robione ręcznie, kazda inna, troszke przypalone na końcach. Z sosem cudowne. Ale grzecznie czekmy na burgery.

  Po następnej chwili przybyły i burgery 🙂
  No szacunek, kawał żarcia, nawet ten wegetariański 🙂 Gruby, nie do zmieszczenia do buzi na raz, soczysty, bogaty w treść. Do burgera podanego na desce mamy chorągiewkę i naklejkę. Fajne gadżeciki umilające spożycie 🙂

  Trochę zazdrościłam Andrzejowi sera, który uważam, że w burgerze powinien być ale i bez tego moje ślinianki odpowiedziały obficie się śliniąc na widok buły z zawartością roślinną 🙂

   Smak bardzo przyzwoity, wyrazisty. Przyznaję szczerz: nie dałam rady zjeść całego. W kotlecie z cieciorki całe ziarna miło chrupiące, bułka miękka, świeża.

  Jestem zaskoczona tak dobrym smakiem burgera wegetariańskiego, a nie ukrywam, już kilka w swoim życiu zjadłam.
  Pobyt w lokalu na antresoli i spożywanie oraz oczekiwanie na dania umila duży ekran nad schodami, pokazujący szczegółowo powstawanie burgerów (choć nie ukrywam, patrzenie przez kilka minut bez skrótów jak się podsmaża mięso chwilami nudziło).

  Lokal uważam za strzał w dziesiątke i jestem zszokowana, że tak późno go odkryłam.

  Między Bułkami
  al. Jerozolimsmie 23
  00-374 Warszawa
  tel. 22 622 19 92
  strona www: https://www.facebook.com/MiedzyBulkami

 • Może również spodoba Ci się