Loading
 • Zielona Weranda w Poznaniu

  Przy okazji mojej wizyty w Poznaniu odwiedziłam uroczą knajpkę.
  Zielona Weranda.
  Miejsc e mozna ukryte, ale na moje szczęście banner przy wejściu skutecznie zachęcił mnie do zboczenia z drogi zwiedzania rynku i trafienia do ogródka 🙂
  Zielona Weranda znajduje się pięć kroków od rynku w Poznaniu na ulicy Paderewskiego 7.
  Ulica ta jest pełna knajp, jednak reklama Zielonej Werandy, choć niepozorna była najskuteczniejsza 🙂

  Tak, to co pokazałam powyżej, to rzucajacy się w oczy, choć niepozorny, inny niż wszystkie reklama Zielonej Werandy 🙂
  Restauracja znajduje się skryta przy, a raczej za galerią sztuki i jest częścią większego kompleksu w budynku. Wchodząc do budynku stylizacja sugeruje Nam, ze weszliśmy w nastepną uliczkę z butikami. A zaraz na końcu wejście do restauracji. 

  Restauracja w srodku jest niewielka, ale mnie nie o siedzenie w budynku chodziło. Przez lokal wychodzi się do ogrodu. Ogródek jest na pewno sezonowy, bowiem nie jest on zadaszany. Stoliki stoją ciasno, lecz są dyskretnie poodzielane zieleniną. My zasiedliśmy na samym krańcu ogrodu, co zagwarantowało nam maksimum spokoju, bowiem wielu udzi wchodzi do ogrodu i sprawdza, czy trafi im się wolny stolik w uroczym zakątku.

  Do posiedzenia są drewniane krzesła oraz urocze ławeczki z pnączami za plecami. Mimo że ogródek jest długi i wąski to jest przyjemnie zagospodarowany.
  Ach, sie rozpisałam nad samym miejscu ale nie ukrywam, zauroczyło mnie.
  Karta menu jest obszerna, aż za obszerna. Aż się zdziwiłam ilością możliwości w takim miejscu, które sugerowało by prostotę, łatwy i szybki wybór potraw a mnogośc napoi. Nic bardziej mylnego. Choć w menu królują sałaty to jest wiele innych pozycji, napoje zimne i ciepłe, duuuzo eserów oraz piwo i inne alkohole jak i drinki.

  Nie urywam, desery przepyszne, warte uwagi te z likierem lawendowym. Owocowe, słodkie z wielką czapą pysznej śmietany.

  Picie również niczego sobie – mam na myśli głownie lawendową lemoniadę z wkładki sezonowej. Bajer 🙂
  To co zauwazyłam na okolicznych stołach to królowanie sałat. A sałaty nie byle jakie. Wielkie. Z mięskiem i bez mięska, wszystkie ciekawie przystrojone i urocze 🙂
  Co do cen to niestety tu się zdziwiłam bo nie jest to tani lokal. Ale warto, dla klimatu miejsca, przemiłej obsługi i niewątpliwie szerokiemu wyborowi w menu.
  Zielona Weranda
  ul. Padarewskiego 7
  61-770 Poznań
  Czynne od 10 do 00

 • Może również spodoba Ci się